Watykan ogłosił temat I Światowego Dnia Dziadków i Osób Starszych


Warning: Trying to access array offset on value of type bool in /home/parafpol/domains/polna.diecezja.tarnow.pl/public_html/wp-content/themes/graphene/inc/loop.php on line 1215
?Ja jestem z tobą przez wszystkie dni? (por. Mt 28, 20) to temat wybrany przez papieża Franciszka na I Światowy Dzień Dziadków i Osób Starszych, który będziemy obchodzić w niedzielę 25 lipca.
Jak podaje Dykasteria ds. Świeckich, Rodziny i Życia, Dzień ten ma wyrażać bliskość Pana i Kościoła w życiu każdej osoby starszej, zwłaszcza w obecnym trudnym okresie pandemii. ?Ja jestem z tobą przez wszystkie dni? to także obietnica bliskości i nadziei, którą mogą wobec siebie nawzajem wyrazić młodzi i osoby starsze. Nie tylko wnuki i młodzież są wezwane do obecności w życiu osób starszych, ale także osoby starsze i dziadkowie mają misję ewangelizacji, głoszenia, modlitwy i wychowywania młodych do wiary ? podaje watykańska dykasteria. Od połowy czerwca na stronie internetowej www.amorislaetitia.va dostępne będą materiały duszpasterskie pomocne w przygotowaniu i przeżyciu tego dnia.