VI Niedziela Wielkanocna – 22.05.2022 r.

1. Bóg zapłać wszystkim, którzy przyczynili się do zorganizowania i uroczystego przeżycia wczorajszego odpustu a zwłaszcza Sumy odpustowej: panom Organiście i Kościelnemu, Liturgicznej Służbie Ołtarza, Dziewczęcej Służbie Maryjnej, dzieciom I-Komunijnym, paniom i panom niosącym feretrony, sztandary i baldachim, Chórowi Matki Bożej Różańcowej z Białej Niżnej. Wszystkim dziękuję za wspólną modlitwę! Bóg zapłać za ofiary złożone dziś na cele inwestycyjne naszej parafii.
  2. Społeczność Szkoły Podstawowej im. Marii Konopnickiej w Wyskitnej serdecznie zaprasza dzisiaj, tj. 22 maja, na Dzień Rodziny, który w naszej szkole. Rozpoczęcie o godzinie 15.00. podczas imprezy odbędą się występy uczniów oraz konkursy i zabawy. Organizatorzy zapraszają również do kawiarenki, na grilla, pierożki, gofry, a także pyszne domowe ciasta.
  3. Od jutra rozpoczynamy tzw. Dni Krzyżowe, czyli dni modlitw o urodzaje, zachowanie od klęsk żywiołowych i w int. głodujących na całym świecie. Zapraszam wszystkich do wspólnej modlitwy! W poniedziałek Msza Św. o g. 18.00 będzie przy Krzyżu Jubileuszowym, po niej modlitwa ww. intencjach. We wtorek i w środę Msza Św. w kościele o g. 18.00, następnie udamy się z procesją wokół kościoła i będziemy modlić się przy Krzyżu Misyjnym.
  1. Zapraszam do udziału w nabożeństwach majowych i modlitwy rodzinnej Litanią loretańską.  Nabożeństwa majowe w naszym kościele są od poniedziałku do soboty po Mszy Św. o g. 18.00, w niedziele o g. 10.30.
  2. W środę zapraszam do wspólnej modlitwy różańcowej. O poprowadzenie proszę członków AK.  Różaniec o g. 17.30 a następnie Msza Św., nowenna do MBNP i procesja błagalna o urodzaje. Na g. 16.30 zapraszam na spotkanie kandydatów na ministrantów.
  3. W czwartek przypada Dzień Matki. Wszystkim mamom składam najserdeczniejsze życzenia Bożego błogosławieństwa i opieki Matki Najświętszej oraz głębokiej radości z macierzyństwa. Zapraszam wszystkie mamy na Mszę Św. i nabożeństwo majowe. Wszyscy zawsze pamiętajmy – w tym dniu szczególnie – o modlitwie za nasze mamy, czy to żyjące, czy zmarłe.
  4. W piątek rozpoczniemy nowennę przed Uroczystością Zesłania Ducha Św. Zachęcam do czuwania na wzór Apostołów, którzy wraz z Maryją „trwali jednomyślnie na modlitwie” oczekując obiecanego Ducha Św. O g. 17.00 spotkanie DSM-u a po nabożeństwie Apostolskiej Grupy Młodzieży.
  5. W przyszła niedzielę przypada Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego. Na g. 14.00 zapraszam na spotkanie wszystkich zaangażowanych w powstałe dzieło Drogi Krzyżowej i tych, którzy zadeklarowali chęć ufundowania poszczególnych stacji.
  6. Bóg zapłać za sprzątanie kościoła w minionym tygodniu oraz za kwiaty zdobiące ołtarze. Na ten tydzień do sprzątania bardzo proszę Panie: Elżbietę Dudczyk, Jadwigę Barczyk i Monikę Dziedzic.
  7. Zachęcam do lektury prasy katolickiej.