XXVI Niedziela Zwykła – Synodalna – 25.09.2022r.

1. Dzisiaj przeżywamy Niedzielę Synodalną. Módlmy się o jak największe, dobre owoce Synodu naszej diecezji. Serdeczne Bóg zapłać za ofiary złożone dzisiaj na tacę na ufundowanie pamiątkowej tablicy jako wotum wdzięczności Panu Bogu za obecność i posługę w naszej parafii bł. ks. Balickiego. O g.14.00 spotkanie Duszpasterskiej Rady Parafialnej.
  2. Serdeczne Bóg zapłać wykonane ostatnio prace przy remoncie kapliczki Matki Bożej i kaplicy na cmentarzu oraz za porządkowanie terenu wokół kościoła.
  3. Msze Św. w dni powszednie tego tygodnia będą: w poniedziałek, środę i piątek o g. 18.00, we wtorek i czwartek o g. 7.00, w sobotę o g. 17.00.
  4. W tym tygodniu w Liturgii wspominamy: Św. Wincentego a Paulo, Św. Wacława, Św. Archaniołów Michała, Gabriela i Rafała, Św. Hieronima, Św. Teresę od Dzieciątka Jezus. Wszystkim solenizantom składam najserdeczniejsze życzenia bł. Bożego i opieki Patronów.
  5. W środę różaniec o g. 17.30. O poprowadzenie proszę członków AK. Po Mszy Św. nowenna do MBNP. Zapraszam do wspólnej modlitwy. Po nabożeństwie spotkanie ministrantów i lektorów. O g. 15.00 zapraszam wszystkich, którzy mogą, do modlitwy Koronką do Miłosierdzia Bożego przy przydrożnych Krzyżach i kapliczkach w ramach inicjatywy „Koronka na skrzyżowaniach dróg.”
  6. W piątek zapraszam na prywatną adorację Najśw. Sakramentu od g. 17.00 zakończoną wspólną modlitwą Koronką do Bożego Miłosierdzia, potem Msza Św. O g. 17.00 w salce spotkanie DSM-u. Po wieczornej Mszy Św. zapraszam młodzież na spotkanie Grupy Apostolskiej.
  7. W sobotę o g. 17.00 nabożeństwem wynagradzającym Niepokalanemu Sercu Maryi rozpoczynamy miesiąc modlitwy różańcowej. Serdecznie zapraszam do wspólnej modlitwy w kościele a także zachęcam do rodzinnej modlitwy! Nabożeństwa różańcowe będą w naszym kościele przez cały październik w dni powszednie po Mszy Św. o g. 17.00 a w niedzielę o g. 10.30. O poprowadzenie modlitwy różańcowej w sobotę proszę DSM a w niedzielę AK. Odwiedziny chorych z posługą sakramentalną od g. 9.00. Chętnych proszę zgłaszać w zakrystii.
  8. Bóg zapłać za sprzątanie kościoła w minionym tygodniu i za ofiarę 150 zł. zamiast kwiatów. Na obecny tydzień proszę do sprzątania Panie: Małgorzatę Kania, Jolantę Pacyna i Barbarę Popławską.
  9. Zachęcam do lektury prasy katolickiej!