OGŁOSZENIA

I Niedziela Adwentu – 03.12.2023r.

 1. Dzisiejsza niedziela rozpoczyna czas naszego szczególnego przygotowania na spotkanie z Chrystusem na końcu czasów i do owocnego przeżycia Świąt Bożego Narodzenia. Zachęcam do podjęcia postanowień i wyrzeczeń, które pomogą nam otwierać serca dla Chrystusa oraz do żarliwszej modlitwy. Po Mszy Św. o g. 7.00 zmiana Tajemnic Różańcowych.
 2. Serdeczne Bóg zapłać wszystkim, którzy przyczynili się do przygotowania i uświetnienia wczorajszej Uroczystości Odpustowej w naszej parafii. Duszpasterskiej Radzie Parafialnej za czynny udział w Liturgii Słowa w czasie Sumy odpustowej. Dziękuję Panom kościelnemu i organiście, Scholii młodzieżowej, LSO, DSM. Wszystkim dziękuję za wspólnotę modlitwy! Niech Św. Andrzej wyprasza Wam potrzebne łaski. Bóg zapłać panu Markowi Przybylskiemu za wykonanie gabloty na wota przy obrazie Matki Bożej Nieustającej Pomocy i modernizację ambony przy ołtarzu głównym oraz Paniom za wykonanie dekoracji adwentowej.
 3. Od jutra rozpoczniemy Msze Św. Uczestnictwo w nich, to szczególna okazja, aby wraz z Maryją czuwać i oczekiwać na spotkanie ze Zbawicielem. Msze Św. roratnie będą w naszym kościele przez cały czas Adwentu w poniedziałek, środę i piątek o g. 17.00 a we wtorek, czwartek i sobotę o g. 7.00. Serdecznie zapraszam do licznego udziału, zwłaszcza dzieci z lampionami.
 4. W poniedziałek zapraszam na Mszę Św. i spotkanie dzieci z kl. 3 wraz z rodzicami w ramach przygotowania do Pierwszej Spowiedzi i Komunii Św. Przypominam, że obecność na tych spotkaniach jest obowiązkowa zarówno dla dzieci, jak i rodziców.
 5. We środę przypada pierwsza środa miesiąca – w naszej parafii dzień modlitwy w intencji misjonarzy a szczególnie naszego ks. Mateusza. Po Mszy Św. o g. 17.00 nowenna do MBNP. Na g. 16.30 zapraszam do wspólnej modlitwy różańcowej. O poprowadzenie proszę LSO. Zachęcam również do składania intencji do skrzynki pod chórem, które wspólnie polecamy Matce Najświętszej w czasie nowenny. Po nabożeństwie spotkanie ze św. Mikołajem LSO i DSM.
 6. I czwartek miesiąca – dzień modlitwy o powołania i w intencji powołanych. Po Mszy Św. o g. 7.00 nabożeństwo w intencji powołań i naszego kleryka Łukasza.
 7. W piątek przypada Uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP. Msze Św. o g. 7.00, 9.00 i 17.00. Jest to patronalne święto DSM. W czasie Mszy Św. o g. 17.00 będzie przyjęcie dziewczynek do DSM-u. Po Mszy zapraszamy dziewczęta i rodziców na spotkanie do salki parafialnej. Od g. 16.00 zapraszam do prywatnej adoracji Pana Jezusa w Najśw. Sakramencie zakończonej wspólną modlitwą Koronką do Bożego Miłosierdzia.
 8. Wszystkim solenizantom tego tygodnia składam najserdeczniejsze życzenia bł. Bożego i opieki Patronów.
 9. Przyszła niedziela, to dzień modlitwy i pomocy materialnej Kościołowi na Wschodzie, z tej racji będzie zbiórka do puszki na fundusz pomocy Kościołowi na Wschodzie. Ofiara na tacę będzie przeznaczona na cele inwestycyjne naszej parafii.
 10. Bóg zapłać Paniom za sprzątanie kościoła i ofiarę 300 zł. zamiast kwiatów. Na obecny tydzień proszę do sprzątania Panie: Jolantę Bartyzel, Marię Łukasik i Annę Lepa.
 11. W zakrystii są do nabycia świece na stół wigilijny w cenie 9 zł. Dochód przeznaczony jest na Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom. Można także nabywać poświęcone opłatki na wieczerzę wigilijną. Proszę przy tej okazji o składanie ofiar na fundusz, z którego będzie wypłacana pensja dla pana organisty w 2024r. Bóg zapłać.
 12. Zachęcam do lektury prasy i książek katolickich! Przy bocznym wyjściu z kościoła jest do nabycia nowy dwumiesięcznik Gościa Niedzielnego, bogato ilustrowany magazyn popularnonaukowy pt. „Historia Kościoła” w cenie 12 zł. Pierwszy numer poświęcony jest historyczności osoby Jezusa Chrystusa.

 

Uroczystość Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata 26.11.2023r.

 1. Dzisiejsza uroczystość jest patronalnym świętem Akcji Katolickiej i Liturgicznej Służby Ołtarza. Serdeczne Bóg zapłać członkom tych grup za całoroczną posługę i zaangażowanie w życie naszej wspólnoty parafialnej. Dzisiaj możemy zyskać odpust zupełny za publiczne odmówienie Aktu poświęcenia rodzaju ludzkiego Chrystusowi Królowi, dlatego na zakończenie wszystkich Mszy będzie wystawienie Najświętszego Sakramentu i modlitwa zawierzenia.
 2. Zapraszam do modlitwy za wypominanych zmarłych modlitwą różańcową w poniedziałek i środę na g. 16.30.
 3. W środę po Mszy Św. nowenna do MBNP. Zachęcam do składania intencji do skrzynki pod chórem, które wspólnie polecamy Matce Najświętszej w czasie nowenny. Po nabożeństwie spotkanie wszystkich ministrantów i lektorów! Od g. 16.00 spowiedź przed I piątkiem miesiąca i uroczystością odpustową. Będą spowiednicy spoza parafii.
 4. W piątek dzień wynagrodzenia Sercu Pana Jezusa za nasze grzechy. Msze Św. wotywne o NSPJ o g. 7.00 i 17.00. Od. g. 16.00 prywatna adoracja Pana Jezusa w Najśw. Sakramencie zakończona wspólną modlitwą Koronką do Bożego Miłosierdzia. W salce o g. 16.00 spotkanie Dziewczęcej Służby Maryjnej. W tym dniu wspieramy ofiarami dzieło misyjne Kościoła.
 5. W sobotę 2 grudnia w naszej parafii będziemy przeżywać Uroczystość Odpustową ku czci Św. Andrzeja Apostoła, którego liturgiczne święto przypada w czwartek 30 listopada. Zapraszam na Msze Św., które będą o g. 7.00, 9.00 i 11.00 – Suma z procesją wokół kościoła. Bardzo proszę o przygotowanie feretronów oraz sztandarów. Na wszystkich Mszach kazania wygłosi i będzie przewodniczył Sumie ks. mgr Stanisław Kaczka – Powiatowy Kapelan Straży Pożarnej w Mielcu i proboszcz parafii św. Augustyna w Jamach k. Mielca. Z racji Uroczystości odpustowej nie będzie nabożeństwa wynagradzającego Niepokalanemu Sercu Maryi, ale zachęcam do prywatnej modlitwy różańcowej w duchu wynagrodzenia.
 6. W przyszłą niedzielę rozpoczynamy Adwent – czas przygotowania na spotkanie z Chrystusem i do dobrego przeżycia Świąt Bożego Narodzenia. Po Mszy Św. o g. 7.00 zmiana Tajemnic Różańcowych.
 7. Bóg zapłać za sprzątanie kościoła w minionym tygodniu oraz za ofiarę 300 zł zamiast kwiatów. Na obecny tydzień proszę do sprzątania Panie: Józefę Niemas, Gabrielę Niemas i Barbarę Wojtanek.
 8. Zachęcam do lektury prasy i książek katolickich!