SZTURM DO NIEBA W INTENCJI POKOJU

18 października dzieci z całego świata ponownie chwycą za różaniec. Papieskie Stowarzyszenie Pomoc Kościołowi w Potrzebie zaprasza najmłodszych do udziału w tegorocznej kampanii „Milion dzieci modli się na różańcu”.

Kampania „Milion dzieci modli się na różańcu” nawiązuje do słów św. Ojca Pio. Wskazał on, że „kiedy milion dzieci odmawia różaniec, świat się zmienia”. Papieskie Stowarzyszenie Pomoc Kościołowi w Potrzebie przypomina też, że w Fatimie Matka Boża prosiła dzieci, aby każdego dnia sięgały po różaniec, przez co mogą przynieść światu pokój. „Sięgamy po modlitwę wtedy, gdy po ludzku nie widzimy już wyjścia” – zauważa ks. prof. Waldemar Cisło, dyrektor sekcji polskiej PKWP. Przywołuje przykład Bliskiego Wschodu, gdzie „z parafii do parafii przekazywany był obraz Matki Bożej Bolesnej Pocieszycielki Syryjczyków”. Malwina Wyszyńska, która koordynuje w Polsce akcję „Milion dzieci modli się na różańcu”, zwraca uwagę na postawę dzieci z marca tego roku. „Podjęliśmy wtedy specjalną edycję kampanii, by modlić się o pokój na Ukrainie” – wyjaśnia. Obok różańca inicjatywa miała zachęcić najmłodszych do udziału w nabożeństwie pierwszych sobót miesiąca. Teraz „Milion dzieci modli się na różańcu” wraca w swojej tradycyjnej formie. „Pomoc Kościołowi w Potrzebie chce pokazać dzieciom ogromną, ojcowską miłość Boga” – wyjaśnia ks. prof. Waldemar Cisło. Na plakacie akcji pojawiły się dwie otwarte dłonie Pana Boga. Obejmują one całą kulę ziemską i podtrzymują ją wraz z dziećmi ze wszystkich kontynentów.