Pielgrzymka do Przemyśla

Dnia 05.07.2022 r. w naszej parafii odbyła się pielgrzymka do Przemyśla. Tematycznie związana była ze szczególnie czczonym przez nas  Bł. ks. Janem Balickim. Odwiedziliśmy Bazylikę archikatedralną pw. Świętego Jana Chrzciciela i Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny oraz znajdujące się pod nią krypty – miejsca pochówku biskupów przemyskich i kilku zasłużonych mieszczan. Następnie udaliśmy się do Seminarium Duchownego, do którego uczęszczał ks. Balicki, a potem zwiedziliśmy Muzeum Archidiecezjalne w Przemyślu. Na koniec pojechaliśmy do Kalwarii Pacławskiej, gdzie odprawiona została Msza Święta i wysłuchaliśmy krótkiej historii  Bazyliki mniejszej z ust Franciszkanina. W podziękowaniu za zasługi, których dokonał  w naszej parafii ks. Jan złożyliśmy także kwiaty przy jego relikwiach.