Nabożeństwa majowe

Maj to najpiękniejszy miesiąc w roku, poświęcony w sposób szczególny Matce Bożej. W tym miesiącu gromadzimy się w kościołach, przy kapliczkach przydrożnych i krzyżach na nabożeństwa majowe. Wezwaniami litanijnymi i pieśniami maryjnymi chwalimy Niepokalaną Matkę Chrystusa. Ojciec Izydor H. Koźbiał w Modlitewniku błagań tak pisał: „I znowu nadszedł maj (…), a my pośpieszmy do świątyń, przed obraz czy figurę Bogurodzicy. Przyszliśmy, bo zda się jakaś siła niewidzialna przyciąga nas tutaj w każdym maju. Jakiś dziecinny instynkt rozrzewnionego serca i nieutulonej tęsknoty za dobrocią Matki karze nam śpiewać owe przepiękne wezwania Litanii Loretańskiej, w której słowach może się weselić i wypłakać nasza skołatana ziemskim wygnaniem dusza; może się ukorzyć, widząc swą nicość i natchnąć nadzieją lepszego jutra i przyznać, iż pod urokiem tego nabożeństwa jakoś nam lżej na duszy, jakoś lepiej się czujemy, jakoś umniejszają się codzienne troski”.

Przez cały miesiąc maj odprawiane będzie w naszym kościele nabożeństwo majowe od poniedziałku do soboty po Mszy Św. o godz. 18.00, a w niedzielę o godz. 10.30.