Wielki Tydzień

  1. Wielki Czwartek – Pamiątka Ostatniej Wieczerzy. Jest to dzień ustanowienia sakramentów: Eucharystii i Kapłaństwa. Msza Wieczerzy Pańskiej o g. 18.00 a następnie przeniesienie Najśw. Sakramentu do Ciemnicy i prywatna adoracja do g. 22.00.
  2. Wielki Piątek – Pamiątka Śmierci Chrystusa. W tym dniu Kościół nie sprawuje Eucharystii. Droga Krzyżowa dla dzieci o g. 11.00. O g. 17.00 Drogą Krzyżową rozpoczniemy Obrzędy Liturgii Wielkiego Piątku na którą składa się: Męka Pana Jezusa, Adoracja Krzyża, Komunia Św. i przeniesienie Pana Jezusa do grobu. Następnie odśpiewamy trzy części Gorzkich Żalów. Adoracja potrwa do g. 23.00. Na g. 22.00 zapraszam na wspólną adorację połączoną z nabożeństwem za wstawiennictwem bł. ks. Jana Balickiego o uzdrowienie i uwolnienie, zwłaszcza młodzież naszej parafii. Komunię Św. będzie można przyjąć – zgodnie z przepisami liturgicznymi – jedynie w czasie Liturgii o g. 17.00. Obowiązuje post ścisły: od 18 – 60 roku życia trzy posiłki w wciągu dnia, w tym jeden syty. Wszystkich od 14 roku życia – abstynencja od pokarmów mięsnych.
  3. Wielka Sobota – Wigilia Paschalna. Poświęcenie pokarmów będzie co godzinę od g. 8.00 – 12.00. Zapraszam do prywatnej modlitwy przed Chrystusem w Najświętszym Sakramencie przy Grobie Pańskim. Uroczyste Obrzędy Wigilii Paschalnej rozpoczniemy poświeceniem ognia o g. 19.00. Na wieczorną Liturgię przynosimy świece. Poświęconą wodę będzie można zabrać przy wyjściu w kościoła.
  4. Niedziela Wielkanocna. Zapraszam na Procesję rezurekcyjna na g. 6.00. Po niej Msza Św. Proszę o przygotowanie feretronów i sztandarów. Pozostałe Msze o g. 9.00, 11.00.