11 lutego – Światowy Dzień Chorego

11 lutego br. po raz kolejny obchodzony będzie Światowy Dzień Chorego. Ustanowił go Jan Paweł II dnia 13 maja 1992 r. w liście do ówczesnego przewodniczącego Papieskiej Rady Duszpasterstwa Pracowników Służby Zdrowia – kard. Fiorenzo Angeliniego. Wyznaczył wówczas jego datę na 11 lutego – wspomnienie Matki Bożej z Lourdes. Pierwszy taki dzień obchodzono właśnie w tym francuskim sanktuarium maryjnym. Podobnie będzie i w tym roku.

Zapraszam wszystkich chorych oraz w podeszłym wieku, którym siły pozwalają być w kościele, na Mszę Św. na g. 17.00 w czasie której będzie można przyjąć sakrament namaszczenia chorych. Proszę rodziny, sąsiadów o potrzebna pomoc, aby każdy, kto zechce, mógł skorzystać z tej możliwości wspólnej modlitwy i przyjęcia sakramentów.

Ks. Proboszcz

Orędzie papieża Franciszka na Światowy Dzień Chorego