ŚWIATOWY DZIEŃ UBOGICH

14 listopada po raz piąty obchodzić będziemy ustanowiony przez papieża Franciszka Światowy Dzień Ubogich. W tym roku przyświecać mu będą słowa: „Ubogich zawsze macie u siebie” (Mk 14,7).

O godz. 12.00 w kościele Miłosierdzia Bożego w Tarnowie zostanie odprawiona Msza św. w intencji ubogich i wszystkich, którzy im posługują. Uroczystej Mszy św. przewodniczyć będzie dyrektor Caritas Diecezji Tarnowskiej ks. Zbigniew Pietruszka. Diecezjalna Caritas we współpracy z miejscową parafią przygotowała paczki żywnościowe, które zostaną rozdane ubogim.

Ponadto tego dnia w parafiach diecezji tarnowskiej po Mszach świętych rozprowadzane będą „chlebki miłosierdzia” a ofiary przy tej okazji składane zostaną przeznaczone na pomoc ubogim.

W niektórych parafiach będzie można również pobrać i wypełnić artykułami spożywczymi lub przemysłowymi torbę charytatywną a następnie za pośrednictwem parafialnej caritas – przekazać ją  najbardziej potrzebującym.