EUROPEJSKIE SPOTKANIE MŁODYCH TAIZE W TURYNIE

Zbliża się termin kolejnego Europejskiego Spotkania Młodych Taize w Turynie. Dla osób, które chciałyby wziąć udział w tym wydarzeniu, publikujemy informacje przekazane przez organizatorów Spotkania, a także Diecezjalne Biuro Pielgrzymkowe ITER i Wydział Młodzieży. 

Z wielką radością zapraszamy Was do wzięcia udziału w kolejnym Europejskim Spotkaniu Młodych Taizé, które odbędzie się w tym roku w Turynie. Od naszego ostatniego spotkania, we Wrocławiu, minęły już prawie dwa lata i mimo trudnej, covidowej rzeczywistości, wśród przyjeżdżającej do Taizé młodzieży, widzieliśmy niezwykłe owoce tamtych dni. W okresie, w którym tak wiele osób odczuwa strach i izolację, spotkanie w Turynie będzie ważnym znakiem nadziei i zaufania dla młodych ludzi, dla Kościoła i dla całego społeczeństwa. Jednocześnie, ze względu na wyjątkowe warunki zdrowotne, ogromnie ważne jest, aby każdy uczestnik ściśle przestrzegał zasad ustalonych przez lokalne władze, tak aby spotkanie mogło się odbyć w klimacie spokoju i bezpieczeństwa dla wszystkich. 

Wyjazd na Europejskie Spotkanie Młodych Taize w Turynie będzie realizowany w naszej diecezji przy min. 40 osobach zapisanych. Każdy uczestnik wypełnia umowę, którą należy odesłać na  pielgrzymki@ddpt-iter.pl(lub dostarczyć do Biura ITER, ul. Urszulańska 9 w Tarnowie)Wpłata zaliczki do 3 dni od daty podpisania umowy, wpłata końcowa do 10.12.2021 na konto podane w umowie. Jest możliwość dodatkowego ubezpieczenia od kosztów rezygnacji  – umowa opcje dodatkowe – w przypadku rezygnacji osoba może się ubiegać o zwrot wpłaconej kwoty bezpośrednio od ubezpieczyciela. Zapytania prosimy kierować na  pielgrzymki@ddpt-iter.pl   lub telefonicznie 728 817 147  i  736 622 333.
Diecezjalne Duszpasterstwo Pielgrzymkowo-Turystyczne ITER
ul. Urszulańska 9, 33-100 Tarnów
Tel. (+48) 14 689 14 01 | kom. 728 817 147
NIP: 873-326-36-27
www.ddpt-iter.pl  pielgrzymki@ddpt-iter.pl

W imieniu Diecezjalnego Duszpasterstwa Pielgrzymkowo-Turystycznego ITER prosimy o indywidualną rejestrację grup: https://www.taize.fr/pl_article4986.html. Ufamy również, że termin zapisów zostanie przedłużony. Prosimy więc o śledzenie strony: www.facebook.com/Taize.Polska
ks. Marcin Baran Wydział Duszpasterstwa Młodzieży