Biskup Stanisław zawierzył Pani Jasnogórskiej maturzystów diecezji tarnowskiej

Blisko 9 tys. młodych osób, przygotowuje się do egzaminów w ok. 250 szkołach średnich w naszej diecezji. Wraz z bp. Stanisławem Salaterskim 16 kwietnia na Jasnej Górze z powodu pandemii modliła się jedynie delegacja maturzystów – cztery osoby z Liceum Ogólnokształcącego w Dębicy, przedstawiciele katechetów, a także ks. dr Tomasz Lelito, dyrektor Wydziału Katechetycznego, oraz wizytator katechetyczny ks. dr Robert Dytko.
 Biskup przewodniczył także Mszy św. w intencji maturzystów w kaplicy Cudownego Obrazu.

– Przybyliśmy do Matki Bożej Częstochowskiej, Królowej naszego narodu i naszych serc, aby wspólnie prosić o łaski potrzebne maturzystom w roku 2021 z terenu diecezji tarnowskiej. Modlimy się za blisko 9 tys. młodych osób, przygotowujących się do egzaminu dojrzałości w ok. 250 szkołach średnich. Polecamy Matce Najświętszej profesorów, nauczycieli, wychowawców, katechetów, rodziców i rodziny maturzystów – mówił bp Stanisław Salaterski, który przewodniczył Mszy św. w kaplicy Cudownego Obrazu.

On także dokonał aktu ich zawierzenia Matce Najświętszej. Tegoroczni maturzyści mogli uczestniczyć w modlitwie jedynie dzięki transmisji internetowej.