Kancelaria parafialna

Kancelaria parafialna jest czynna codziennie po Mszy świętej. Kancelaria parafialna zajmuje się: wydawaniem odpisów z Ksiąg metrykalnych: Chrztu,Bierzmowania , załatwia sprawy związane z chrztem, pogrzebem oraz przygotowaniem narzeczonych do Sakramentu małżeństwa.

Narzeczeni zgłaszają się w Kancelarii parafialnej na 3 miesiace przed planowanym ślubem. Przynoszą na pierwsze spotkanie następujące dokumenty: dowód osobisty, świadectwo chrztu i bierzmowania jeżeli ochrzczony jest w innej parafii,świadectwo z katechez przedmałżeńskich i świadectwa z religii z ostatnich klas. Powinni także przygotować się do spotkania przez przypomnienie sobie podstawowych prawd wiary i najważniejszych modlitw.

Jeżeli narzeczeni planują małżeństwo konkordatowe trzeba zgłosić swoje zamiary także w Urzędzie Stanu Cywilnego w Grybowie i dostarczyć do Kancelarii parafialnej Zaświadczenie stanowiące podstawę sporządzenia aktu małżeństwa. Po pzyjęciu Sakramentu małżeństwa z otrzymanym wypełnionym Zaświadczeniem nowożeńcy zgłaszają się w ciągu 5 dni w USC.