Aktualne informacje

W obecnym Roku Liturgicznym hasło Roku duszpasterskiego brzmi:"Duch, który umacnia miłość".Ma ono skłonić do refleksji na temat daru Ducha Świętego w życiu chrześcijanina i w misji Kościoła. I 100 Rocznica odzyskania niepodległości przez Polskę wzywa do zastanowienia się nad zobowiązaniem wynikającym z przyjęcia przez naród polski daru Ducha Świętego"

Msze św. w niedzielę w Polnej : o g. 7.00, 9.00 , 11.00.

Ogłoszenia duszpasterskie :

Niedziela Zesłania Ducha Świętego -20.V 2018.

W poniedziałek 21.V.- Drugi Dzień Zielonych Świąt- Liturgiczne Święto N.M.P.Matki Kościoła. Msze św. o g.7.00, 9.00 i 18.00.

W pozostałe dni oprócz soboty - Msze św. o g. 18.00. Po Mszy św. Nabożeństwo do Matki Bożej. Zachęcam do uczestnictwa wszystkich Parafian.

W czwartek możliwość Spowiedzi św. przed Uroczystością Odpustową i przed I piątkiem miesiąca z udziałem Ks. ze Stróż, z Ptaszkowej i Cieniawy.

Zachęcam do Spowiedzi św.gdyż warunkiem uzyskania odpustu to: nawiedzenie kościoła, przyjęta Komunia św., wyznanie wiary i intencja nie przywiązania do grzechu oraz modlitwa w intencjach wyznaczonych przez Papieża.

W sobotę 26.V.- przeżywać będziemy Uroczystość Odpustową ku czci Matki Bożej w Tajemnicy Wspomożenia Wiernych. Msze sw. w sobotę o g.8.30 i uroczysta suma o g. 11.00 z procesją Eucharystyczną. Uroczystościom odpustowym będzie przewodniczył i kazania wygłosi Wikariusz ze Stróż Ks. mgr SZYMON ĆWIK.

Bardzo proszę o przygotowanie feletronów i sztandarów. Dziewczęcą Służbę Maryjną proszę w strojach maryjnych a dziewczynki z kl. III i IV do sypania kwiatów w czasie procesji i chłopców z kl. III. w stroju komunijnym do dzwonienia.

W Liturgii czcimy w czwartek 24.V.- Liturgiczne Święto Jezusa Chrystusa Najwyższego Kapłana i dzień modlitw za Kościół w Chinach.

W sobotę czcimy w Liturgii także Św. Filipa Nereusza, kapłana.

Solenizantom składam życzenia zdrowia i Bożego błog. za wstawiennictwem ich Świętych Patronów.

Sprzątającym kościół w minionym tyg. składam podziękowanie i za ofiarę zamiast kwiatów - Bóg zapłać.

A na obecny tydzień do posprzątania prosimy Panią Halinę Kostrzewa i Panią Halinę żonę P. Janusza Kostrzewa.

Spotkania: W środę 23.V. o 17.00 - Z Dz. Służbą Maryjną.

Intencje Mszy św.:

Niedziela 20.V.

g.7.00- O dobre urodzaje i zachowanie nas od klęsk żywiołowych z int. mieszkańców Polnej Górnej za rzeką i do Szkoły.

g.9.00- Dziękczynna w 25 rocznicę ślubu Barbary i Kazimierza Sokulskich z prośbą o dalsze Boże błog. w życiu rodzinnym i małżeńskim z int. dzieci.

g.11.00- O dobre urodzaje i zachowanie nas od klęsk żywiołowych z int. mieszkańców Polnej Górnej nad i pod torami.

Pon. - Matki Kościoła:

7.00 - O dobre urodzaje i zachowanie nas od klęsk żywiołowych z int. mieszkańców Polnej Dolnej.

9.00 - Dziękczynna w Patronalne Święto 5 Róży Matek Stanisławy Gawlik z prośbą o dalsze Boże błog dla członkiń tej Róży i ich rodzin.

18.00 - O dobre urodzaje i zachowanie nas od klęsk z intencji mieszkańców Bugaja.

Wtorek- 22.V.g.18.00 - Za śp. Teresę Januś w 4 r. śm. z int. dzieci.

Sr. 23.V.g.18.00- O dobre urodzaje i zachowanie nas od klęsk z int. mieszkańców Wyskitnej z grupy P. Wiesława Lisowicza.

Czw.24.V.- O dobre urodzaje i zachowanie nas od klęsk i o Boże błog w pracach rolniczych z int. mieszkańców Berdechowa z grupy Pana Józefa Niepsuj.

Pt.25.V.- Za śp. Stanisława Krzeszowskiego z int. Marty i Adama Kostrzewa z dziećmi.

Sob.26.V.- g. 8.30 - Za śp. Agnieszkę Grzesiak z okazji r. śm. z int.dzieci.

g. 11.00. Za Parafian - o Boże błog. we wszystkich rodzinach.

g. 14.00 Msza św. ślubna Pani Magdaleny Gruca i Pana Grzegorza Goleniec.

Niedziela 27.V.:

g.7.00- Za śp. Marię Michalik w 5 r.śm. i Józefa z rodzicami z intencji Anny i Józefa Kostrzewa.

g.9.00 - Za śp.+ Anielę Sokulską z okazji Imienin.

11.00 - Za śp. Andrzeja Januś w 22 r.śm z int. żony i dzieci.