Aktualne informacje

W obecnym Roku Liturgicznym hasło Roku duszpasterskiego brzmi:"Idźcie i głoście".Jest to naturalna konsekwencja podjęcia odpowiedzialności za łaskę chrztu św. i wypływających z niego zadań. Tym zadaniem jest spełnienie słów Chrystusa:"Idźcie i głoście" Rodzi się pragnienie, by głosić to co jest naszym szczęściem i celem naszego życia, by inni poznali miłość i drogę zbawienia."

Msze św. w niedzielę w Polnej : o 7.00 , 9.00 , 11.00.

Ogłoszenia duszpasterskie :

28 Niedziela zw. - 15. X. 2017 r.

W niedzielę 15. X.-Odpust w Białej ku czci M.B.Różańcowej.

Dziś 15.X. - Zgodnie z uchwałą Konferencji Episkopatu Polski prowadzone są liczenia niedzielnych praktyk religijnych- uczestniczących we Mszy św. i przyjmujących Komunię św.

Na bocznych Ołtarzach w kościele w Polnej odbywa się zbiórka podpisów pod obywatelskim projektem ustawy, który ma na celu zatrzymanie zabijania nienarodzonych dzieci. Podpisać się może każdy, kto ukończył 18 rok życia. Potrzebny jest tylko Nr. PESEL.

W ciągu tygodnia Msze św.i po niej Nabożeństwo różańcowe o godz.17.00.

A w niedziele października - Nabożeństwo różańcowe o g. 10.30

O przewodniczenie Modlitwie różańcowej prosimy: dziś -Uczniów z kl. VII.

W poniedziałek - 16.X.- Członkinie 8 Róży Matek Pani Ewy Podobińskiej.

we wtorek- 17.X.- Członkinie 9 Róży Matek Pani Zofii Gadzina

W środę - 18.X.- Dziewczęcą Służbę Maryjną.

W czwartek-19.X.- Członkinie 10 Róży Matek Pani Marii Wojtas.

W piątek - 20.X.- Członków 1 Róży Ojców Pana Jana Gawlika.

W sobotę - 21.X.- Uczniów z klasy II Gimnazjum.

W niedzielę-22.X.-Ministrantów i lektorów.

Zachęcam wszystkich Parafian do uczestnictwa w tej Modlitwie przez cały październik.

W Liturgii czcimy:

W Poniedziałek -16.X.- Wspomnienie Św. Jadwigi Śląskiej

We wtorek -17.X.- Wspomnienie Św.Ignacego Antiocheńskiego,biskupa.

W środę - 18.X. - Liturgiczne święto Św. Łukasza Ewangelisty.

W piątek -20.X.- Wspomnienie Św. Jana Kantego, kapłana

W sobotę -21.X.- Wspomnienie Błogosławionego Jakuba Strzemię, biskupa.

Solenizantom składam życzenia zdrowia i Bożego Błogosławieństwa w dalszym życiu za wstawiennictwem ich Świętych Patronów.

W przyszłą niedzielę Światowy Dzień Misyjny rozpoczynający Tydzień Misyjny. Ofiary złożone na tacę przeznaczone są na Misje z przeznaczeniem na fundusz papieski.

Diecezjalna Pielgrzymka Nauczycieli i Wychowawców w sobotę 21. X. do Tarnowa do M.B. Fatimskiej. Wyjazd z Krużlowej przez Grybów i Stróże o g. 8.00

Sprzątającym kościół w minionym tygodniu składamy podziękowanie i za ofiarę zamiast kwiatów Bóg zapłać. A na obecny tydzień do posprzątania kościoła prosimy: Panią Urszulę Grzesiak i Panią Małgorzatę Biskup.

Spotkanie: W środę 18. X. - z Dziewczęcą Służbą Maryjną o g. 16.00