Aktualne informacje

W obecnym Roku Liturgicznym hasło Roku duszpasterskiego brzmi:"Duch, który umacnia miłość".Ma ono skłonić do refleksji na temat daru Ducha Świętego w życiu chrześcijanina i w misji Kościoła. I 100 Rocznica odzyskania niepodległości przez Polskę wzywa do zastanowienia się nad zobowiązaniem wynikającym z przyjęcia przez naród polski daru Ducha Świętego"

Msze św. w niedzielę w Polnej : o 7.00 , 9.00 , 11.00.

Ogłoszenia duszpasterskie :

3 Niedziela Adwentu - 17. XII. 2017 .

W Adwencie przez uczestnictwo w Roratach przygotowujemy się na przeżywanie Tajemnicy Bożego Narodzenia.

W sobotę 16.XII. rozpoczeliśmy Nowennę do Dzieciątka Jezus.

W tym tygodniu Roraty o 6.50 . O g. 6.30 - Godzinki do Matki Bożej oprócz środy.

W środę o g. 16.35 Godzinki do M.Bożej. Po Mszy św. Roratniej Nowenna do M.B.N.Pomocy z Nowenną do Dzieciątka Jezus.

W przyszłą Niedzielę w 4 Adwentu - Wigilia Bożego Narodzenia dlatego już dziś zachęcam do religijnego obchodu wspólnej Wieczerzy Wigilijnej, którą rozpoczyna wspólna modlitwa rodzinna, po niej odczytanie Ewangelii o Narodzeniu Pańskim ( Ewg. według Św. Łukasza rozdział 2.) łamanie się opłatkiem i śpiewanie kolęd. W przyszłą Niedzielę Msze św. jak w każdą inną niedzielę : o 7.00, 9.00 i 11.00.

Rozpoczeły się Spowiedzi przedświąteczne : We wtorek od 8.30- w Stróżach. W środę 20.XII będę spowiadał w Gródku od g. 14.00.

W czwartek 21.XII. - Spowiedź w Polnej od g. 14.00 - 15.3o i od 16.00 jeżeli jeszcze będą chętni.

W piątek i w sobotę przez cały dzień Spowiedż w Grybowie od g. 8.00 Z przerwą od 9.45 - 10.15 i od 12.00 - 14.00.

Chorych którzy nie mogą przyjechać do Spowiedzi przedświątecznej a chcą się wyspowiadać pragnę im usłużyć w środę 20. XII. od g. 9.00. Proszę o ich zgłoszenie w zakrystii lub telefonicznie 18 447 27 82.

Od 2 niedzieli Adwentu można nabywać w zakrystii opłatki na Wieczerzę Wigilijną Bożego Narodzenia a w Caritasie świece jako Wigilijne Dzieło pomocy Dzieciom.

Przy opłatkach składamy ofiarę wpisując ją na listę na Fundusz z którego wynagradzamy pracę Pana Organisty a przy świecach 5 zł. dla potrzebujących dzieci.

Sprzątającym kościół w minionym tygodniu składamy podziękowanie i za ofiarę zamiast kwiatów Bóg zapłać.

A na obecny tydzień do posprzątania kościoła rozpoczynając nową kolejkę prosimy: Panią Ewę Sikora i Panią Marię Semla.

Intencje Mszy św.:

Pon.-18.XII - + Marii i Stanisława Kostrzewa w 21 r. śm Marii - z int. syna Wiesława z rodziną.

Wt.- 19.XII -+ Józefa Pawłowskiego z int. Mariusza Gurby z rodziną.

Śr.- 20.XII.- Dziękczynna w 18 r. urodzin Doroty Burkot z int. rodziców i rodzeństwa./p>

Czw.-21.XII.- + Józefa januś w r. śm. z int. córki Teresy Kalamaszek z rodziną.

Pt. -22.XII.- +Heleny Olech z int. siostry Teresy z rodziną.

Sob.- 23.XII.- + Grzegorza Mól z int. Romana i Piotra Mól z rodziną.

Niedz. 24.XII.- g. 7.00 - +Marii Malinowskiej z int. wnuczki Arlety Malinowskiej.

9.00 - + Anieli Wilk z int Bogumiły i Adama Szczepanek.

11.00 - + Grzegorza Wojtarowicza z int. brata Pawła z rodziną.

Spotkanie: