Aktualne informacje

W obecnym Roku Liturgicznym hasło Roku duszpasterskiego brzmi:"Duch, który umacnia miłość".Ma ono skłonić do refleksji na temat daru Ducha Świętego w życiu chrześcijanina i w misji Kościoła. I 100 Rocznica odzyskania niepodległości przez Polskę wzywa do zastanowienia się nad zobowiązaniem wynikającym z przyjęcia przez naród polski daru Ducha Świętego"

Msze św. w niedzielę Wielkiego Postu w Polnej : o g. 9.00 , 11.00. i po Gorzkich Żąlach.

Gorzkie Żale og.15.00, przed sumą o g. 10.30 Droga Krzyżowa

Ogłoszenia duszpasterskie :

1 Niedziela Wielkiego Postu - 18.II. 2018.

W ciągu tygodnia Msze św. w Polnej rano o 7.00 oprócz środy i piątku.

W środę o 16.30 - Modlitwa różańcowa prowadzona przez członków Akcji Katolickiej. Po różańcu Msza św. i Nowenna do M.B.N.Pomocy.

W piątki Wielkiego Postu - Msza św. o 7.00 i po niej Droga Krzyżowa i o 17.00 Droga Krzyżowa i po niej Msza św.

W niedziele Wielkiego Postu nie ma Mszy św. o g. 7.oo tylko o 9.00, o 10.3o Droga Krzyżowa, suma o 11.00 i Msza św. po Gorzkich Żalach. Gorzkie Żale o g. 15.00 z kazaniem pasyjnym.

O prowadzenie Drogi Krzyżowej w piątki po Mszy św. o 7.00 i w niedziele o 10.30 bardzo prosimy Panią Halinę Woźniak- Prezesa Akcji Katolickiej.

Bardzo serdecznie zapraszam i zachęcam do uczestnictwa w Nabożeństwach wielkopostnych.

W przyszłą niedzielę 2 W.Postu jak co roku we wszystkich kościołach Dzień modlitwy, postu i solidarności z misjonarzami i dlatego zbierane będą ofiary do puszek na pomoc polskim misjonarzom pracującym na wszystkich kontynentach. Ogólnopolski Fundusz- Dzieło Pomocy Misjom - Ad Gentes- wspiera wiele projektów: ewangelizacyjnych, medycznych i charytatywnych.

W czwartek-22.II.- Liturgiczne Święto Katedry Św. Piotra Apostoła.

Kurs przedmałżeński odbędzie się w Grybowie w sobotę 3 i 10 marca od g. 9.00 - 15.00. Zapisy w parafiach młodzieży, która ukończyła 17 lat.

Sprzątającym kościół w minionym tygodniu składamy podziękowanie i za ofiarę zamiast kwiatów Bóg zapłać.

A na obecny tydzień do posprzątania kościoła prosimy: Panią Ewę Sekuła i Panią Marie Dunikowską.

Intencje Mszy św.:

Niedziela - 18. II.

g.9.00- O zdrowie i Boże błogosławieństwo w dalszym życiu z okazji urodzin i Imienin Danuty Jaźwa z int. męża i dzici z rodzinami.

11.oo - +Ludwiki i Bolesława Gurba w 40 r. śm. Bolesława z int. syna Marcina z rodziną.

Po Gorzkich Żalach *za śp. *Tadeusya Cinala w 17 r.m.z int. syna Stanisława z rodziną.

Pon.- 19.II.- 7.00- za śp Kamilę Semla z int. sąsiadów Wojtarowiczów.

Wt. - 20.II.- za śp.+ Leona Duszę w dn. Imienin. z int. sąsiadów Górów.

Śr- 21.II.- za śp. Annę Obrzut w 3 r. śm. z int. kuzyna Mariana Grzesiaka z rodziną.

Czw.-22.II.- za śp.Ks. Jana Toboły- kolegę rokowego z Mszy św. gregor.

Pt.23.II.- 7.00-za śp.+ Katarzynę Matusik z int. rodziny Kroków z Białej.

17.00- za śp. + Teresę Koszyk z int. sąsiadów Sekułów.

Sob.-24.II.- za śp.+ Józefa Pawłowskiego z int. szwagra Andrzeja z rodziną.

Niedziela - 25.II.

- 9.00 - Dziękczynna za otrzymane łaski z prośbą dalsze Boże błog w nowym domu w rodzinie Karoliny i Piotra Wojtarowicz.

11.00- za śp.+Katarzynę i Józefa Krzeszowskich w r. śm. Józefa z int.syna Feliksa z rodziną.

Po G. Żalach.-za śp +Stanisławę i Stanisława Krzysztoń w 2 r. śm. i w 21 r. śm. z int. rodziny.