Aktualne informacje

W obecnym Roku Liturgicznym hasło Roku duszpasterskiego brzmi:"Idźcie i głoście".Jest to naturalna konsekwencja podjęcia odpowiedzialności za łaskę chrztu św. i wypływających z niego zadań. Tym zadaniem jest spełnienie słów Chrystusa:"Idźcie i głoście" Rodzi się pragnienie, by głosić to co jest naszym szczęściem i celem naszego życia, by inni poznali miłość i drogę zbawienia."

Msze św. w niedzielę w Polnej : o 7.00 , 9.00 , 11.00.

Ogłoszenia duszpasterskie :

20 Niedziela zw. - - 20.VIII.2017.

Za ofiary złożone do puszki na cele misyjne w Centralnej Afryce w imieniu Ks. Mateusza naszego Misjonarza i w imieniu własnym składam gorące Bóg zapłać.

Sołectwo Wsi Wyskitna zaprasza na V Pielgrzymkę do Św. Jana w Wielkim Lesie. Zbiórka 20.VIII 2017 o g. 15.00 plac przy kapliczce obok Pani Góry w Wyskitnej. Msza św. na polanie przy kapliczce św. Jana odprawiana p[rzez Ks. Mateusza Dziedzica Misjonarza z Afryki.

W ciągu tygodnia Msze św. rano o g. 7.00 oprócz środy i soboty.

W środę o g. 18.00 - Modlitwa różańcowa prowadzona przez członków Akcji Katolickiej. Po różańcu Msza św. i Nowenna do M.B.N. Pomocy. Serdecznie zapraszam do uczestnictwa.

W piątek 25. VIII. - o g. 6.00 z parkingu przed kościołem wyjedziemy autobusem do Częstochowy, aby uczestniczyć w zakończeniu 35 Pieszej Pielgrzymi Tarnowskiej na Jasną Górę.

W sobotę 26.VIII. - Liturgiczna Uroczystość N.M.P.Częstochowskiej. Msza św. o g. 18.00.>/p?

W Liturgii czcimy także :

We wtorek - 23.VIII.- Wspomnienie N.M.P. Królowej.

W czwartek - 24.VIII.- Liturgiczne Święto Św. Bartłomieja Apostoła.

W przyszłą niedzielę 27. VIII. - Wspomnienie Św. Moniki.

Solenizantom składam życzenia: zdrowia i Bożego błogosławieństwa w dalszym życiu za wstawiennictwem ich Świętych Patronów.

W przyszłą niedzielę 27.VIII. - Gminne Dożynki, które rozpoczną się Mszą św. w kościele w Gródku. A od g.12.30 - prezentacja wieńców żniwnych na placu przy Domu Kultury.

Krakowskie Centrum Diagnostyki organizuje badania gęstości kości pod kątem wykrycia osteoporozy, zakwaszenia organizmu oraz badanie pojemności płuc. Badania odbędą się w ambulansie diagnostycznym przy kościele w Polnej w czwartek 24 sierpnia od g. 15.00. Szczegóły na ulotkach.

Nowożeńcom: Pani Monice Tarasek i Panu Dawidowi Kuk i ich rodzicom składam podziękowanie i za ofiarowane kwiaty na Ołtarze i za ich ułożenie dekoratorem z Szalowej zamówionych przez Nowożeńców i za pamięć i hojność wobec ministrantów, Służby kościelnej i księdza - Bóg zapłać.

Sprzątającym kościół w minionym tygodniu składam podziękowanie i za ofiarę zamiast kwiatów. - Bóg zapłać.

A na obecny tydzień do posprzątania kościoła prosimy : Panią Karolinę Wojtarowicz i Panią Zofię Obrzut.