Aktualne informacje

W obecnym Roku Liturgicznym hasło Roku duszpasterskiego brzmi:"Idźcie i głoście".Jest to naturalna konsekwencja podjęcia odpowiedzialności za łaskę chrztu św. i wypływających z niego zadań. Tym zadaniem jest spełnienie słów Chrystusa:"Idźcie i głoście" Rodzi się pragnienie, by głosić to co jest naszym szczęściem i celem naszego życia, by inni poznali miłość i drogę zbawienia."

Msze św. w niedzielę w Polnej : o 7.00 , 9.00 , 11.00.

Ogłoszenia duszpasterskie :

23 Niedziela zw. - - 10.IX.2017.

W trzecim tygodniu września rozpoczyna się Tydzień Modlitw w Polsce za dzieci, młodzież i wychowawców.

W ciągu tygodnia Msze św. w Polnej rano o 7.00 oprócz środy czwartku i soboty.

W środę o g. 17.30 - Czyli pół godziny wcześniej niż dotychczas - Modlitwa różańcowa prowadzona przez członków Akcji Katolickiej Po różańcu Msza św. i Nowenna do M.B.N. Pomocy. Serdecznie zapraszam do uczestnictwa.

W Liturgii czcimy w środę - Wspomnienie Św. Jana Chryzostoma,biskupa.

W czwartek - 14. IX. - Liturgiczne Święto Podwyższenia Krzyża Świętego. Msza św. w czwartek o g. 17.00 i po niej Droga Krzyżowa do Krzyża Jubileuszowego - O Boże błogosławieństwo w pracach rolniczych zwłaszcza w zasiewach..

W piątek - 15,IX.- Wspomnienie Matki Bożej Bolesnej.

W sobotę- 16.IX.- Wspomnienie Św. Korneliusza,papieża i Św. Cyprianabiskupa-męczenników.

I w sobotę- 16.IX.- nie będzie Mszy św. o g. 7.00 tylko o godz. 14.00 - Msza św. ślubna Pana Mateusza Krok i Pani Eweliny Adamczyk.

Solenizantom składam życzenia: zdrowia i Bożego błogosławieństwa w dalszym życiu za wstawiennictwem ich Świętych Patronów.

Sprzątającym kościół w minionym tygodniu składam podziękowanie i za ofiarę zamiast kwiatów - Bóg zapłać.

A na obecny tydzień do posprzątania kościoła prosimy : Panią Dorotę Kostrzewa i Panią Halinę Kostrzewa.

24 Niedziela zw. - 17.IX. 2017 r.

W ciągu tygodnia Msze św. rano o 7.00 oprócz środy.

W środę o g. 17.30 - Modlitwa różańcowa prowadzona przez członków Akcji Katolickiej. Po różańcu Msza św. i Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy.

W Liturgii czcimy w Poniedziałek - 18.IX.- Liturgiczne Święto Św. Stanisława Kostki - Patronalne Święto Młodzieży Polskiej.

W środę - 20.IX.- Wspomnienie Świętych Męczenników Koreańskich.

W czwartek - 21.IX. - Liturgiczne Święto Św. Mateusza- Apostoła i Ewangelisty.

W sobotę- 23.IX.- Wspomnienie Św. Ojca Pio,kapłana i dwa śluby: o g. 14.00 Pani Patrycji Kostrzewa i Pana Jakuba Gucwy i o g. 15.00 Pani Pauliny Obrzut i Pana Arkadiusza Stępień.

W przyszłą Niedzielę - 24.IX.- Dzień Modlitw o Trzeźwość oraz Diecezjalna Pielgrzymka do Szczepanowa o charakterze przebłagalnym i wynagradzającym za grzechy przeciw trzeźwości.

Sprzątającym kościół w minionym tygodniu składamy podziękowanie i za ofiarę zamiast kwiatów Bóg zapłać. A na obecny tydzień do posprzątania kościoła prosimy: Panią Teresę Migacz i Panią Małgorzatę Kruczek.

Wczorajszym Nowożeńcom Bóg zapłać za ofiarowane kwiaty na Ołtarze i za pamięć i życzliwość wobec ministrantów i służbie kościelnej. Niech Pan Jezus wynagrodzi swoim błogosławieństwem.