OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE :

Msze św. w Niedzielę Adwentu w Polnej: o g. 7.00, 9.00, 11.00.

1 Niedziela Adwentu - 2.XII.2018 r.

W sobotę 1. XII.- Przeżywaliśmy w naszej Parafii Uroczystość Odpustową ku czci Św. Andrzeja Ap. naszego Patrona. Uroczystościom w sobotę przewodniczył Jego Ekscelencja Ks. Biskup Leszek Leszkiewicz - Sufragan z Tarnowa.

Solenizantom składam życzenia: zdrowia i Bożego Błog. w dalszym życiu za wstawiennictwem Św. Patronów.

W niedzielę - 2.XII.- rozpoczyna się Okres Adwentu, który rozpocznie Nowy Rok Liturgiczny pod hasłem: "W mocy Bożego Ducha"

Po Ogłoszeniach w 1 Niedzielę Adwentu krótka Adoracja Najświętszego Sakramentu z racji I Niedzieli miesiąca. Po Adoracji - Zmiana Tajemnic różańcowych.

W Adwencie przez uczestnictwo w Roratach będziemy się przygotowywać na przeżywanie Tajemnicy Bożego Narodzenia. Przed Roratami Godzinki do Matki Bożej. Dzieci bardzo prosimy o przychodzenie na Roraty z lampionami. A po Roratach, aby zabierały obrazki do przyklejania na wieńcu adwentowym.

Roraty w poniedziałek - 3.XII. i we wtorek o g.6.50. A o 6.30 Godzinki do Matki Bożej

W środę - 5. XII.- o 16.3o - Modlitwa różańcowa prowadzona przez ministrantów i lektorów o powołania kapłańskie, zakonne i misyjne także z naszej Parafii. Po różańcu Msza św. Roratnia i Nowenna do M.B.N. Pomocy z modlitwami za misje i misjonarzy a zwłaszcza za naszego misjonarza z Afryki Ks. Mateusza Dziedzica.

W tygodniu po I Niedzieli Adwentu przypada I czwartek i I piątek grudnia.

W I czwartek - 6.XII - 0 g. 16.35 - Godzinki do M.Bożej i po nich Roraty a po Roratach Nowenna do Ducha Świętego dla kandydatów do S.Bierzmowania i ich rodziców.

W I piątek 7.XII.- jeszcze o g. 7.00 - Msza św. ku czci Najśw. Serca P.Jezusa i o g. 16.35 Godzinki i Msza św. Roratnia.

W sobotę 8.XII.-Uroczystość Niepokalanego Poczęcia N.M.P. Msze św. o g. 7.00, 9.00 i 11.00

W Liturgii czcimy:

W pon. 3.XII.- Wspomnienie Św. Franciszka Ksawerego, kapłana.

We wt. 4.XII.- Wspomnienie Św. Barbary, dziew. i mecz.

W czw. 6.XII.- Wspomnienie Św. Mikołaja, biskupa.

Św. Mikołaj zaprasza na spotkanie w czwartek po Roratach i Nowennie do Ducha Świętego - ministrantów,lektorów i Dziewczęcą Służbę Maryjną.

W pt.7.XII. Wspomnienie Św. Ambrożego, biskupa.

Solenizantom składamy życzenia: zdrowia i Bożego błog. w dalszym życiu za wstawiennictwem ich Patronów.

Od II Niedzieli Adwentu można nabywać w zakrystii opłatki na Wieczerzę Wigilijną Bożego Narodzenia. A w Caritasie świece - Jako Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom..

Przy opłatkach jk w poprzednich latach składamy ofiarę wpisując ją na listę na Fundusz z którego jest wynagradzany za pracę Pan Organista. A przy świecach składamy 5 zł dla potrzebujących dzieci.

Sprzątającym kościół w minionym tygodniu składam serdeczne podziękowanie i za ofiarę zamiast kwiatów - Bóg zapłać.

A na obecny tydzień do posprzątania kościoła prosimy Panią Barbarę Kuk i Panią Stanisławę Grzesiak.

Spotkania:

INTENCJE MSZALNE.

NIEDZIELA - 2.XII.

g.7.00- Za śp. Łukasza Popławskiego z int. Krystyny i Wojciecha Mucha.

g.9.00.-Za śp. Walentego Wilk z ok. 22 r. śm.

g.11.00 - O szczęśliwe rozwiązanie dla Ewy Ścira.

Pon.3.XII. o g. 6.50 - Za śp. Andrzeja Mól z intencji Franciszka Grucy z rodziną.

Wt.4.XII. o g. 6.50.- Za śp. Marię Mucha z int. siostry Kazimiery Szeliga.

Śr. 5.XII.- o g. 17.00- Za śp. Michała Gębarowskiego w 1 r. śm. z int. Małgorzaty i Sławomira Gębarowskiego z dziećmi.

Czw. 6.XII.- o g. 17.00 - Za śp. Stanisława Rządcę z int. Apolonii i Kazimierza Pater.

Pt. 7.XII.- o g. 7.00 - Za śp. Władysława Mitusińskiego z int. syna Leszka z rodziną.

A o g. 17.00 - Za śp. Piotra Króla z int. Janiny Migacz i Rodziny Kmaków.

Sob. 8.XII.- 7.00 - Za śp. Aleksandra i Janiny Krok w 19 r. śm. z int. córki Anny z rodziną.

O g. 9.00 - Za śp. Izabelę Gawlik i Katarzynę i Władysława Waląg w 32 r. śm. Katarzyny.

O g. 11.00 - Za śp. Jakuba Kalamaszek w r. śmierci.

NIEDZIELA 9.XII

O g. 7.00 - Za śp. Marie Kostrzewa ze Spisaka z int wnuka Kamila.

O g. 9.00 - Dziekczynna w 18 rocznicę urodzin Szymona Gryzło z prośbą o dalsze Boże błog. z int. rodziców i rodzeństwa.

O g.11.00 - Za sp. Stefanie i Stanisława Michalik w 7 r. śm Stefanii i w 6 r. śm. Stanisława z int. córki Danuty Regiec z rodziną.