Aktualne informacje

W obecnym Roku Liturgicznym hasło Roku duszpasterskiego brzmi:"Duch, który umacnia miłość".Ma ono skłonić do refleksji na temat daru Ducha Świętego w życiu chrześcijanina i w misji Kościoła. I 100 Rocznica odzyskania niepodległości przez Polskę wzywa do zastanowienia się nad zobowiązaniem wynikającym z przyjęcia przez naród polski daru Ducha Świętego"

Msze św. w niedzielę w Polnej : o g. 7.00, 9.00 , 11.00.

Ogłoszenia duszpasterskie :

4 Niedziela Wielkanocna - Niedziela Dobrego Pasterza - 22.IV 2018.

Przeżywamy Niedzielę Dobrego Pasterza, która rozpoczyna Tydzień Modlitw o powołania kapłańskie, zakonne , misyjne i do życia konsekrowanego - nie zapominając i o tych, którzy już odpowiedzieli na głos powołania i pełnią służbę dla dobra Kościoła. Za ofiary złożone na tacę przeznaczone dla Seminarium Duchownego w Tarnowie w imieniu Seminarium Bóg zapłać.

W niedzielę 22.IV.- Odpust ku czi P.Jezusa Dobrego Pasterza w Starej Wsi. Suma tam o g. 11.00.

Msze św. w ciągu tygodnia rano o g. 7.00 oprócz środy w środę o g. 18.00 - Modlitwa różańcowa prowadzona przez Członków Akcji Katolickiej. Po różańcu Msza sw. i Nowenna do M.B.N.Pomocy. Serdecznie zapraszam wszystkich Parafian a zwłaszcza dzieci i młodzież do uczestnictwa.

W Liturgii czcimy:

W pon. 23.IV.-Św.Wojciecha Biskupa i Męczennika-głównego Patrona Polski.

W śr. 25.IV.- Liturgiczne Święto Św. Marka Ewangelisty.

Solenizantom składam życzenia zdrowia i Bożego błog. w dalszym życiu za wstawiennictwem ich Świętych Patronów.

W przyszłą niedzielę - Niedziela Modlitw za kierowców z poświęceniem pojazdów po Mszach św.

Sprzątającym kościół w minionym tygodniu składamy podziękowanie i za ofiarę zamiast kwiatów - Bóg zapłać.

A na obecny tydzień do posprzątania kościoła prosimy: Panią Barbarę Kuk i Panią Teresę Gruca.

Spotkania:

W środę o g. 17.00 - z Dziewczęca Służbą Maryjną

W piątek po lekcjach szkolnych z chłopcami z kl. III.

W Niedzielę 22.IV o g. 14.00 - Zebranie Członków Akcji Katolickiej.

Intencje Mszy św.:

Niedziela - 22.IV.

g. 7.00- Za śp.+Władysława Muchę w 30 dniu po śm. z int.dzieci z rodzinami.

9.oo- Dziękczynna za przeżyte 40 lat małżeństwa Barbary i Eugeniusza Wojtanek z prośbą o dalsze zdrowie i Boże Błogosławieńswo z int. dzieci i wnuczek.

11.00 - Dziękczynna w 35 r. ślubu Janiny i Jana Święs z prośbą o dalsze Boże Błog. w życiu rodzinnym i małżeńskim.

Pon. 23.IV.-Za śp.+Wojciecha Dzidzica w dniu Im. z int. żony z rodziną.

Wt.24.IV.-Dziękczynna w 25 r. ślubu Zofii i Stanisława Nowak z prośbą o dalsze Boże błog. w życiu rodzinnym i małżeńskim z int. dzieci.

Śr.25.IV.- O Boże Błog dla dziecka Jacka Liany i ich rodziców i rodziców chrzestnych.

Czw. 26.IV.-Za śp.+Stanisława Rządcę z int. Marii i Tadeusza Górskich.

Pt.27.IV. - Za +Andrzeja Mól z int. chrześnicy Marioli z mężem Andrzejem i dziećmi.

Sob.28.IV.-Za śp. +Eugeniusza Opiekun z int. sąsiadów Grzesiaków i Szurów.

Niedziela 28.IV.

7.00 - Dzięk. w 40 rocznicę ślubu Barbary i Marka Bryła z prośbą o dalsze Boże Błog w dalszym życiu i w pracy. zi nt. dzieci z rodzinami.

9.00 - Dzięk. w 25 rocznicę ślubu Elżbiety i Andrzeja Witek z prośbą o dalsze Boże błog. z int synów.

11.00 - Za śp. + Teresę i Walentego Krzeszowskich w 17 r. śm. z int. córki Michaliny z rodziną.