Aktualne informacje

W obecnym Roku Liturgicznym hasło Roku duszpasterskiego brzmi:"Duch, który umacnia miłość".Ma ono skłonić do refleksji na temat daru Ducha Świętego w życiu chrześcijanina i w misji Kościoła. I 100 Rocznica odzyskania niepodległości przez Polskę wzywa do zastanowienia się nad zobowiązaniem wynikającym z przyjęcia przez naród polski daru Ducha Świętego"

Msze św. w niedzielę w Polnej : o 7.00 , 9.00 , 11.00.

Ogłoszenia duszpasterskie :

3 Niedziela zwykła - 21.I. 2018.

W niedzielę 21.I. - Dzień Babci, w poniedz. 22.I. - Dzień Dziadka - Wszystkim Babciom i Dziadkom składam najlepsze życzenia: dalej wspanałego zdrowia i Bożego błogosławieństwa na dalsze lata.

W ciągu tygodnia Msze św. rano o 7.00 oprócz środy. W środę - 17.I. 2018 r.o 16.30 - Modlitwa różańcowa prowadzona przez członków Akcji Katolickiej. Po różańcu Msza św. i po niej Nowenna do M.B.N.Pomocy Serdecznie zapraszam do uczestnictwa.

W Liturgii czcimy w tym tygodniu :

W poniedziałek 22.I.- Wspomnienie Św. Wincentego Pallotiego - Patrona Księży Pallotynów, którzy prowadzą Parafię w Białej i dlatego w niedz. 21. I. - Odpust w Białej. Suma tam o g. 11.00.

W środę 24.I.- czcimy Św. Franciszka Salezego, biskupa.

czwartek-25.I.- Liturgiczne Święto Nawrócenia Św. Pawła Apostoła i w czwartek -zakończenie Tygodnia Modlitw o Jedność Chrześcijan i 4 rocznica Święceń biskupich Ks. Bpa Stanisława Salaterskiego, za którego pamiętamy w modlitwach prosząc o Boże błogosławieństwa w dalszym Jego życiu i pracy duszpasterskiej.

W piątek - 26.I.- Wspomnienie Św. Tymoteusza i Tytusa, biskupów.

Pragnę bardzo serdecznie podziękować Panom Grupowym: P. Tadeuszowi Rządca i Panu Bolesławowi Olszak, którzy zrezygnowali z tej funkcji. Bardzo proszę, aby Pana Tadeusza zastępował Pan Paweł Michalik. A Pana Bolesława zastąpił Pan Marek Grzesiak, który obecnie gorliwie troszczy się o cmentarz w naszej Parafii.

Sprzątającym kościół w minionym tygodniu składamy podziękowanie i za ofiarę zamiast kwiatów Bóg zapłać.

A na obecny tydzień do posprzątania kościoła prosimy: Panią Małgorzatę Grzesiak i Panią Wiesławę Grzesiak.

Spotkania:

W środę 24.I. o 15.30 - Zebranie Dziewczęcej Służby Maryjnej.

Intencje Mszy św.:

Pon. 22.I.- g. 7.00- za + śp.Józefa Pawłowskiego z int. szwagra Wacława z rodziną Mól.

Wt. 23.I. g. 7.00 - za śp. +Zofię Kowalską z d. Grzesiak z int. brata Adama z rodziną.

Środa-24.I. g. 17.00 - Dziękczynna z prośbą o Boże błog. w całym Nowym Roku i opiekę Matki Bożej w rodzinie Migaczów i Romanków.

Czw.- 25.I.- g. 7.00 + śp. Marka Koszarek w 2 r. śm. z int. Alicji, Dawida i Marka Krasickich.

Piątek -26.I.- za śp. + Helenę Rząca w 1 r. śm. z int. brata Mariana z żoną.

Sobota - 27.I.- Dziękczynna z prośbą o Boże błog. i opiekę Matki Bożej w rodzinie Bernardetty i Józefa Wojtarowicz.

Niedziela - 28.I.- g. 7.00 - O zdrowie i Boże błog. w rozpoczętym Nowym Roku w rodzinie Haliny i Antoniego Migacz.

g.9.00 - + Wojciecha Dziedzic w 7 r. śm. z int. syna Tomasza z rodziną.

g.11.00 - za śp + Zofię Wojtarowicz w 16 r. śm. z int. rodziny.