Aktualne informacje

W obecnym Roku Liturgicznym hasło Roku duszpasterskiego brzmi:"Idźcie i głoście".Jest to naturalna konsekwencja podjęcia odpowiedzialności za łaskę chrztu św. i wypływających z niego zadań. Tym zadaniem jest spełnienie słów Chrystusa:"Idźcie i głoście" Rodzi się pragnienie, by głosić to co jest naszym szczęściem i celem naszego życia, by inni poznali miłość i drogę zbawienia."

Msze św. w niedzielę w Polnej : o 7.00 , 9.00 , 11.00.

Ogłoszenia duszpasterskie :

33 Niedziela zw. - 19.XI. 2017 r.

W ciągu tygodnia Msza św. rano o g. 7.00 oprócz środy. W środę o g. 16.3o Różaniec z wypominkami. Po różańcu Msza św. i Nowenna do M.B.N. Pomocy. Serdecznie zapraszam do uczestnictwa.

W Liturgii czcimy:

W poniedziałek 20.IX.- Wspomnienie Św. Rafała Kalinowskiego, kapłana.

We wtorek 21.XI - Wspomnienie Ofiarowania N.M.P.

W środę 22.XI.- Wspomnienie Św. Cecylii, dziewicy i męczennicy.

W piątek - 24.XI- Wspomnienie Męczenników Wietnamskich Św. Andrzeja Dung i kapłana i Towarzyszy.

W sobotę - 25.XI.-Wspomnienie Św. Katarzyny Aleksandryjskiej dziewicy i męczennicy. I w sobotę w Grybowie odpust ku czci Św. Katarzyny. Suma tam o g. 11.00, natomiast zakończenie Kursu Lektorskiego z posłaniem w Grybowie w sobotę o g. 17.00. A w Kąclowej w sobotę 25. XI. odbędzie się czuwanie dekanalne młodzieży połączone z zabawą Andrzejkową. Rozpoczęcie czuwania o g. 18.00 w nowym kościele.

Solenizantom składam życzenia zdrowia i Bożego Błogosławieństwa w dalszym życiu za wstawiennictwem ich Świętych Patronów.

W przyszłą niedzielę czcić będziemy Uroczystość Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata. Po Mszach św. wystawienie Najśw. Sakramentu i Akt oddania.

W Polnej odpust ku czci Św. Andrzeja Apostoła za dwa tygodnie w sobotę 2 grudnia. Msze św. o g. 8.30 i uroczysta suma odpustowa o g. 11.00.Uroczystościom przewodniczył będzie Wizytator nauki religii z Tarnowa Ks dr Tadeusz Michalik.

Sprzątającym kościół w minionym tygodniu składamy podziękowanie i za ofiarę zamiast kwiatów Bóg zapłać.

A na obecny tydzień do posprzątania kościoła prosimy: Panią Bogusławę Niepsuj i Panią Barbarę Krok.

Spotkanie: W środę o g. 15.30 - Zbiórka ministrantów. Serdecznie zapraszam.

Intencje Mszy św.:

Pon. 20.XI - +Zofii Liszka z intencji wnuka Mirosława.

Wt. 21.XI - +Stanisława Krzeszowskiego z int. sąsiadów Wojtarowiczów.

Śr. -22.XI.- +Heleny Wilk z int. rodziny Koszyków.

Czw.-23.XI.- +Heleny Rząca z int. sąsiadów Janusiów.

Pt. -24.XI.- +Stanisława Duszy z int. Wspólnoty Sióstr zakonnych z Łącka.

Sob.25.XI.- Dziękczynna za otrzymane łaski z prośbą a dalsze Boże Błogosławieństwo w pracy i w życiu rodzinnym za wstawiennictwem Św. Katarzyny dla Dyżurnych Ruchu, Nastawniczych.

Niedz. 26.XI.- g. 7.00 - Dziękczynna w patronalne Święto 5 Róży Ojców Jana Sztaby z prośbą o dalsze Boże błog. dla członków tej Róży i ich rodzin i wieczny pokój dla zmarłych z tej Róży.

g. 9.00 - +Walentego Wilka w 21 rocz. śmierci z int. syna Jana z rodziną.

g. 11.00 - +Andrzeja Lisowskiego i Andrzeja Środoń z okazji Imienin z int. Marii i Józefa Środoń z rodziną z Gorlic.